2014-09-19
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wrzesien 2014

21 Finał WOŚP z MDK Dęblin

13-go stycznia o godz. 15.00 w sali widowiskowej Klubu Uczelnianego WSOSP po raz 21. zagrała w Dęblinie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

O godz. 16.00 swoje prezentacje na scenie rozpoczęli wykonawcy z Miejskiego Domu Kultury, a wystąpili między innymi: Zespół Pieśni i Tańca „Dębliniacy”, Mała Rewia Taneczna, Grupa „Flesz”, grupy wokalne „Krzyk”, „Szepcik”, „Szept I”, „Szept II” i   solistki - w sumie około 150 młodych artystów. Ponad dwugodzinny koncert taneczno-wokalny przecinały licytacje przedmiotów ufundowanych przez darczyńców z naszego miasta. Na liście sponsorów – już tradycyjnie – pojawili się włodarze miasta: Pan Stanisław Włodarczyk – Burmistrz Miasta Dęblin, Pani Grażyna Maziarek – Zastępca Burmistrza Miasta Dęblin, Pan Henryk Wiejak – Przewodniczący Rady Miasta, a także Pan Dariusz Wojdat – Prezes MZGK.

Zanim jednak w sali widowiskowej zabrzmiały pierwsze dźwięki, bladym świtem ze Sztabu Miejskiego Domu Kultury wyruszyli wolontariusze w składzie: Kinga Kopeć, Paweł Wolski, Joanna Kurzyp, Anna Owczarczyk, Robert Łubianka, Marcin Kęska, Marta Kęska, Patryk Kultys, Adrian Dymek, Kamil Dymek,
Kamil Ciesielski. Największe sumy uzbierali: Kamil Ciesielski (581,75zł), Joanna Kurzyp (521,45zł), Kamil Dymek (497,20zł).

. Pod czujnym okiem Szefa Sztabu Grzegorza Gordata zbierali pieniądze na sprzęt ratujący dzieci, a także na godziwą opiekę osób starszych.

Po wstępnym przeliczeniu Sztab Miejskiego Domu Kultury zebrał w sumie 6670zł ( w tym Wolontariusze - 2 850 zł,licytacje -  3 820 zł ).

Miejski Dom Kultury serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w 21 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największe podziękowania kierujemy do Sponsorów, osób licytujących oraz wolontariuszy, bez których nie udałoby się zebrać wyżej wymienionej kwoty.

Lista tegorocznych sponsorów:

- Stanisław Włodarczyk – Burmistrz Miasta Dęblin,