2017-12-11
Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

Podsumowanie warsztatów w Rudkach.

Mała Rewia Taneczna z Miejskiego Domu Kultury w Dęblinie przez sześć dni pracowała nad nowym repertuarem podczas Letnich Warsztatów Tanecznych w przepięknych Górach Świętokrzyskich.

Bogaty i różnorodny program dla swoich podopiecznych przygotowała instruktor Małgorzata Knieć-Sprawka wspierana przez absolwentki MRT Martynę Wagner i Weronikę Baran. W zajęciach uczestniczyło 37 dziewcząt z grup reprezentacyjnych, trenując choreografię w stylach : Dance hall , hip hop ,jazz , jazz liryk. Dopełnieniem treningów były zajęcia akrobatyki prowadzone przez Panią Martę Kujawę.

Dziewczęta codziennie regenerowały siły na krytej pływalni ,co sprawiało im wiele radości i dodawało motywowało do dalszej pracy. W trakcie warsztatów realizowany był program profilaktyczny pt.”Moda na zdrowie” dzięki współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach którego prowadzone były zajęcia min.: sportowe ,fotograficzne i konkursy.

Gościliśmy w Muzeum Minerałów i Skamieniałości „Galeria Tajemnic Klejnotów” u Państwa Ewy i Dariusza Siemońskich w Świętej Katarzynie, gdzie obejrzeliśmy wspaniałe dzieła natury z całego świata oraz pokaz szlifowania kamieni, w tym najbardziej popularnego w tych górach - krzemienia pasiastego. W wieczór poprzedzający nasz wyjazd odbyło się oficjalne zakończenie Warsztatów. Grupy prezentowały przygotowane choreografie, nagrodzono za ciężką prace kadrę dyr. MDK Monikę Bąkałę i Michała Pastuszaka oraz instruktorów, a tancerki otrzymały puchary za osiągnięcia w sezonie tanecznym 2016\17 oraz nagrody. Na zakończenie wieczoru odbył się tradycyjny „chrzest” nowicjuszy ,którzy oprócz wypicia dość kwaśnego napoju złożyli ślubowanie Małej Rewii.

Następnego dnia wyruszyliśmy do domu. Po drodze zwiedziliśmy Muzeum Wsi Radomskiej i wysłuchaliśmy ciekawych opowieści o dawnym życiu na polskiej wsi.

Po dotarciu do Dęblina na parkingu czekali stęsknieni rodzice…
We wrześniu znów widzimy się na treningach i koncertach. Pozdrawiamy.